Resultat – Kolmården Vertical 2015

2015-04-29
Herr (85/86) Tid Efter
1. Oskar Leinonen OK Kolmården 27:31
  20:05 (20:05) 1:40 (21:45) 3:22 (25:07) 2:24 (27:31)
2. Anders Kleist IK Akele 27:53 +0:22
  20:36 (20:36) 1:41 (22:17) 3:14 (25:31) 2:22 (27:53)
3. Johan Herrman SK Ringen 29:56 +2:25
  21:57 (21:57) 1:49 (23:46) 3:31 (27:17) 2:39 (29:56)
4. Henrik Pilvinge IK Akele 30:19 +2:48
  22:29 (22:29) 1:42 (24:11) 3:30 (27:41) 2:38 (30:19)
5. Elias Arshi GOIF Tjalve 31:03 +3:32
  23:24 (23:24) 1:44 (25:08) 3:24 (28:32) 2:31 (31:03)
6. Niclas Andersson SK Ringen 31:17 +3:46
  23:04 (23:04) 1:54 (24:58) 3:41 (28:39) 2:38 (31:17)
7. Mats Röjgård KA 31:42 +4:11
  23:30 (23:30) 1:47 (25:17) 3:43 (29:00) 2:42 (31:42)
8. Simon Lundin FAIK 32:07 +4:36
  23:54 (23:54) 1:46 (25:40) 3:44 (29:24) 2:43 (32:07)
9. Pekka Itävuo Sajaniemen Sonnit 32:18 +4:47
  24:24 (24:24) 1:46 (26:10) 3:33 (29:43) 2:35 (32:18)
10. David Haglund Nocout 32:36 +5:05
  24:14 (24:14) 1:55 (26:09) 3:44 (29:53) 2:43 (32:36)
11. Jarno Salmelin Sajaniemen Sonnit 33:00 +5:29
  24:41 (24:41) 1:47 (26:28) 3:45 (30:13) 2:47 (33:00)
12. Crelle Johansson Crelle.se 33:17 +5:46
  24:47 (24:47) 1:56 (26:43) 3:56 (30:39) 2:38 (33:17)
13. Mikael Zetterberg 33:25 +5:54
  24:43 (24:43) 1:53 (26:36) 3:59 (30:35) 2:50 (33:25)
14. Christoffer Björnqvist Broby Skidor 33:49 +6:18
  25:13 (25:13) 1:52 (27:05) 4:01 (31:06) 2:43 (33:49)
15. Henrik Göhl FAIK 33:53 +6:22
  25:16 (25:16) 1:58 (27:14) 3:54 (31:08) 2:45 (33:53)
16. Linus Petersson Kunskapsgymnasiet 34:06 +6:35
  25:36 (25:36) 1:58 (27:34) 3:44 (31:18) 2:48 (34:06)
17. Stefan Holm Valla 34:26 +6:55
  26:04 (26:04) 1:50 (27:54) 3:45 (31:39) 2:47 (34:26)
18. Daniel Myhr Järfälla OK 35:02 +7:31
  26:19 (26:19) 2:05 (28:24) 3:45 (32:09) 2:53 (35:02)
19. Björn Saläng Nocout 35:06 +7:35
  26:10 (26:10) 2:04 (28:14) 3:52 (32:06) 3:00 (35:06)
20. Patrik Ljungemyr IK NocOut.se 35:29 +7:58
  26:30 (26:30) 2:03 (28:33) 4:08 (32:41) 2:48 (35:29)
21. Tobias Rosén Broby GOIF 35:35 +8:04
  26:46 (26:46) 2:15 (29:01) 3:52 (32:53) 2:42 (35:35)
22. Simon Larsson OK Kolmården 35:36 +8:05
  26:28 (26:28) 2:02 (28:30) 4:07 (32:37) 2:59 (35:36)
23. Arvid Westerberg OKK 35:42 +8:11
  26:31 (26:31) 2:04 (28:35) 4:07 (32:42) 3:00 (35:42)
24. Ola Olsson OK Kolmården 36:01 +8:30
  26:36 (26:36) 2:14 (28:50) 4:05 (32:55) 3:06 (36:01)
25. Pär Ola Junwijken FAIK 36:38 +9:07
  27:35 (27:35) 2:14 (29:49) 4:03 (33:52) 2:46 (36:38)
26. Fredrik Lagercrantz OK Kolmården 36:43 +9:12
  24:37 (24:37) 3:06 (27:43) 5:59 (33:42) 3:01 (36:43)
27. Daniel Rynningsjö Nocout 36:45 +9:14
  27:22 (27:22) 2:13 (29:35) 4:11 (33:46) 2:59 (36:45)
28. Mikael Nordlander IK Nocout.se 37:02 +9:31
  27:59 (27:59) 2:01 (30:00) 3:59 (33:59) 3:03 (37:02)
29. Tom Höggren IFK Norrköpings OK 37:12 +9:41
  27:41 (27:41) 2:17 (29:58) 4:14 (34:12) 3:00 (37:12)
30. Benjamin Chardov La Lerre Stanca 37:15 +9:44
  28:11 (28:11) 1:54 (30:05) 4:00 (34:05) 3:10 (37:15)
31. Johan Lönnqvist Lönnqvist LK 37:18 +9:47
  28:01 (28:01) 2:09 (30:10) 4:14 (34:24) 2:54 (37:18)
32. Leo Johansson OK Kolmården 37:34 +10:03
  28:09 (28:09) 2:02 (30:11) 4:19 (34:30) 3:04 (37:34)
33. Johan Weidinger AVA 37:40 +10:09
  29:01 (29:01) 2:04 (31:05) 3:53 (34:58) 2:42 (37:40)
34. Jonas Eilertsen Svinstadsjöns IF 37:56 +10:25
  28:18 (28:18) 2:11 (30:29) 4:17 (34:46) 3:10 (37:56)
35. Andreas Appelqvist 38:11 +10:40
  28:52 (28:52) 2:10 (31:02) 4:06 (35:08) 3:03 (38:11)
36. Otto Leijon Vreta SOMK 38:40 +11:09
  28:16 (28:16) 2:21 (30:37) 4:48 (35:25) 3:15 (38:40)
37. Johan Wester SMHI IF 38:45 +11:14
  28:45 (28:45) 2:27 (31:12) 4:25 (35:37) 3:08 (38:45)
38. Markus Linegård IK Nocout.se 38:57 +11:26
  29:32 (29:32) 2:21 (31:53) 4:12 (36:05) 2:52 (38:57)
39. Martin Gräntz 38:59 +11:28
  28:58 (28:58) 2:19 (31:17) 4:39 (35:56) 3:03 (38:59)
40. Alexander Gil Lundbergs 39:04 +11:33
  29:15 (29:15) 2:12 (31:27) 4:27 (35:54) 3:10 (39:04)
41. Håkan Linder GOIF Tjalve 39:33 +12:02
  29:43 (29:43) 2:21 (32:04) 4:22 (36:26) 3:07 (39:33)
42. Patrik Blixt LOK 39:38 +12:07
  30:20 (30:20) 2:07 (32:27) 4:10 (36:37) 3:01 (39:38)
43. Peter Rinman 39:42 +12:11
  30:06 (30:06) 2:10 (32:16) 4:23 (36:39) 3:03 (39:42)
44. Joel Thulin-Elofsson KMTB 39:48 +12:17
  29:04 (29:04) 2:19 (31:23) 5:01 (36:24) 3:24 (39:48)
45. Emil Ljugemyr OK Kolmården 40:07 +12:36
  21:52 (21:52) 1:56 (23:48) 10:26 (34:14) 5:53 (40:07)
46. Henrik Elofsson KMTB 40:27 +12:56
  30:24 (30:24) 2:25 (32:49) 4:26 (37:15) 3:12 (40:27)
47. Linus Petersson 40:32 +13:01
  30:58 (30:58) 2:15 (33:13) 4:15 (37:28) 3:04 (40:32)
48. Kim Wall Hell Run 40:42 +13:11
  30:41 (30:41) 2:30 (33:11) 4:43 (37:54) 2:48 (40:42)
49. Fredrik Ljung Lungbergs 41:34 +14:03
  31:44 (31:44) 2:18 (34:02) 4:26 (38:28) 3:06 (41:34)
50. Christian Skanser Team Skanser 41:38 +14:07
  31:20 (31:20) 2:24 (33:44) 4:36 (38:20) 3:18 (41:38)
51. Mikael Jakobsson Svinstadsjöns IF 41:56 +14:25
  31:53 (31:53) 2:16 (34:09) 4:40 (38:49) 3:07 (41:56)
52. Leif Hallingfors SMHI IF 41:59 +14:28
  31:09 (31:09) 2:21 (33:30) 4:53 (38:23) 3:36 (41:59)
53. Magnus Sellde´n Länsförsäkringar 42:05 +14:34
  32:17 (32:17) 2:23 (34:40) 4:27 (39:07) 2:58 (42:05)
54. Gustav Strandberg SMHI IF 42:07 +14:36
  32:04 (32:04) 2:23 (34:27) 4:29 (38:56) 3:11 (42:07)
55. David Fredriksson 42:43 +15:12
  32:23 (32:23) 2:36 (34:59) 4:32 (39:31) 3:12 (42:43)
56. Fredrik Lidmer 42:45 +15:14
  32:26 (32:26) 2:36 (35:02) 4:32 (39:34) 3:11 (42:45)
57. Magnus Eriksson Länsförsäkringar 43:07 +15:36
  32:57 (32:57) 2:27 (35:24) 4:33 (39:57) 3:10 (43:07)
58. Kenneth Ljung Nocout 44:09 +16:38
  33:51 (33:51) 2:31 (36:22) 4:24 (40:46) 3:23 (44:09)
59. Mikael Andersson Oppunda VVS 44:15 +16:44
  33:54 (33:54) 2:39 (36:33) 4:45 (41:18) 2:57 (44:15)
60. Patrik Steen 44:27 +16:56
  34:15 (34:15) 2:34 (36:49) 4:32 (41:21) 3:06 (44:27)
61. Anders Lagos Rambo IF 44:35 +17:04
  33:39 (33:39) 2:32 (36:11) 4:54 (41:05) 3:30 (44:35)
62. Hampus Larsson Oppunda VVS 44:44 +17:13
  33:56 (33:56) 2:38 (36:34) 4:46 (41:20) 3:24 (44:44)
63. Janne West 45:15 +17:44
  35:02 (35:02) 2:41 (37:43) 4:01 (41:44) 3:31 (45:15)
64. Tobias Runesson Svinstadsjöns IF 45:20 +17:49
  34:54 (34:54) 2:45 (37:39) 4:24 (42:03) 3:17 (45:20)
65. Jonathan Lindau Kunskapsgymnasiet 45:22 +17:51
  34:50 (34:50) 2:51 (37:41) 4:37 (42:18) 3:04 (45:22)
66. Joel Hammar ck löpteknik 45:29 +17:58
  34:34 (34:34) 2:45 (37:19) 4:58 (42:17) 3:12 (45:29)
67. Björn Pettersson OK Kolmården 45:40 +18:09
  34:52 (34:52) 2:42 (37:34) 4:47 (42:21) 3:19 (45:40)
68. Johann Johansson Kunskapsgymnasiet 45:43 +18:12
  34:45 (34:45) 2:47 (37:32) 4:48 (42:20) 3:23 (45:43)
69. Anders Westerlund 46:17 +18:46
  34:48 (34:48) 2:50 (37:38) 4:56 (42:34) 3:43 (46:17)
70. Jens Carlsson Hammarkinds OK 48:28 +20:57
  36:12 (36:12) 2:54 (39:06) 5:29 (44:35) 3:53 (48:28)
71. Johan Noren Kunskapsgymnasiet 48:51 +21:20
  36:30 (36:30) 3:10 (39:40) 5:25 (45:05) 3:46 (48:51)
72. Jens Hartwig 51:56 +24:25
  40:26 (40:26) 3:04 (43:30) 4:54 (48:24) 3:32 (51:56)
73. Linus Johansson 52:00 +24:29
  37:25 (37:25) 3:07 (40:32) 7:22 (47:54) 4:06 (52:00)
74. Peter Johansson 52:39 +25:08
  40:45 (40:45) 3:27 (44:12) 4:57 (49:09) 3:30 (52:39)
75. Fredrik Petersohn 58:05 +30:34
  44:13 (44:13) 3:44 (47:57) 5:38 (53:35) 4:30 (58:05)
  Per Månsson IK Nocout.se Utg.
  Carl Hagenblad Zebra racing Ej start
  David Råbesjö Kunskapsgymnasiet Ej start
  Gustaf Sundkvist NCC Ej start
  Henrik Kreutz Söderköping SK Ej start
  Johan Gustavsson Länsförsäkringar Ej start
  Jonas Rydström 10000-metersklubben Ej start
  Mats Andreasson OK Kolmården Ej start
  Robert Ivarsson IBAB Ej start
  Sverre Röjgård OK Kolmården Ej start
Dam (31/32) Tid Efter
1. Christine Kirchlechner OK Kolmården 34:51
  26:02 (26:02) 1:51 (27:53) 4:01 (31:54) 2:57 (34:51)
2. Elmina Saksi Föräldrarfitness Sweden 37:23 +2:32
  28:19 (28:19) 2:16 (30:35) 3:57 (34:32) 2:51 (37:23)
3. Jenni Laine 37:43 +2:52
  28:26 (28:26) 2:00 (30:26) 4:09 (34:35) 3:08 (37:43)
4. Åsa Gustafsson Nocout 39:55 +5:04
  29:41 (29:41) 2:22 (32:03) 4:24 (36:27) 3:28 (39:55)
5. Ingela Sylvan GOIF Tjalve 42:16 +7:25
  31:50 (31:50) 2:31 (34:21) 4:42 (39:03) 3:13 (42:16)
6. Lisa Rosenblad Solertus AB 43:22 +8:31
  32:52 (32:52) 2:28 (35:20) 4:41 (40:01) 3:21 (43:22)
7. Mia Karlsson Hell Run 44:01 +9:10
  33:46 (33:46) 2:32 (36:18) 4:25 (40:43) 3:18 (44:01)
8. Fanny Steen 44:29 +9:38
  34:20 (34:20) 2:31 (36:51) 4:32 (41:23) 3:06 (44:29)
9. Lisa Åberg Rambo If 44:32 +9:41
  33:42 (33:42) 2:33 (36:15) 4:52 (41:07) 3:25 (44:32)
10. Angelica Jonsson 44:39 +9:48
  34:23 (34:23) 2:33 (36:56) 4:21 (41:17) 3:22 (44:39)
11. Jennifer Carlsson AVA 45:18 +10:27
  34:59 (34:59) 2:36 (37:35) 4:32 (42:07) 3:11 (45:18)
12. Anna-Karin Carlsson Team Nordic trail 46:35 +11:44
  35:28 (35:28) 2:34 (38:02) 5:04 (43:06) 3:29 (46:35)
13. Elin Liljeblad Laine Svinstadsjöns IF 46:58 +12:07
  35:14 (35:14) 2:54 (38:08) 5:03 (43:11) 3:47 (46:58)
14. Anna Wallin 48:14 +13:23
  36:52 (36:52) 3:00 (39:52) 4:53 (44:45) 3:29 (48:14)
15. Paula Lundin KMTB 49:05 +14:14
  36:41 (36:41) 3:08 (39:49) 5:23 (45:12) 3:53 (49:05)
16. Sara Eklund Team Nordic Trail 51:37 +16:46
  39:26 (39:26) 2:57 (42:23) 5:25 (47:48) 3:49 (51:37)
17. Birgitta Johansson Länsförsäkringar 52:10 +17:19
  39:55 (39:55) 3:03 (42:58) 5:24 (48:22) 3:48 (52:10)
18. Anette Jönsson 53:02 +18:11
  40:02 (40:02) 3:06 (43:08) 5:46 (48:54) 4:08 (53:02)
19. Lisa Gylemo IK Akele 53:56 +19:05
  41:14 (41:14) 3:20 (44:34) 5:12 (49:46) 4:10 (53:56)
20. Helena Borg Hartwig 54:44 +19:53
  41:11 (41:11) 3:22 (44:33) 5:55 (50:28) 4:16 (54:44)
21. Maria Lange 59:07 +24:16
  45:25 (45:25) 2:49 (48:14) 6:13 (54:27) 4:40 (59:07)
22. Annelie Gylemo IK Akele 1:01:16 +26:25
  47:48 (47:48) 3:52 (51:40) 5:05 (56:45) 4:31 (1:01:16)
23. Christine Öhrberg 1:14:54 +40:03
  56:46 (56:46) 5:33 (1:02:19) 7:26 (1:09:45) 5:09 (1:14:54)
  Emilie Axen Hell Run Ej start
  Haita Mcmurray Ej start
  Ingela Sylvan GOIF Tjalve Ej start
  Jenni Laine Sajaniemen Sonnit Ej start
  Jenny Henriksson Ej start
  Malin Eringstad Kunskapsgymnasiet Ej start
  Malin Gremar Svinstadsjöns IF Ej start
  Yoie Rastarunner Sportsgym Ej start

Skapad av MeOS 3.0.311: 2015-04-29 19:47:02