Kolmården Night Trail med sträcktider

Resultat – Kolmården night trail 2020
2020-10-28
Dam (26 / 26) Tid Efter
1. Marie Arnesson Galler IK Dran 42:44:00
4:43 (4:43) 1:52 (6:35) 20:55 (27:30) 15:14 (42:44)
2. Ellinor Tjernlund OK Tisaren 42:47:00 +0:03
4:36 (4:36) 2:10 (6:46) 20:56 (27:42) 15:05 (42:47)
3. Johanna Engström Offcourse Coaching 43:40:00 +0:56
4:39 (4:39) 1:55 (6:34) 21:26 (28:00) 15:40 (43:40)
4. Lisa Andersson Ärla IF 45:35:00 +2:51
4:59 (4:59) 2:11 (7:10) 22:01 (29:11) 16:24 (45:35)
5. Jennie Bjerner 47:20:00 +4:36
5:14 (5:14) 2:06 (7:20) 22:57 (30:17) 17:03 (47:20)
6. Sanna Skoog Kils OK 49:30:00 +6:46
5:06 (5:06) 2:22 (7:28) 23:59 (31:27) 18:03 (49:30)
7. Emilie Cedervärn 52:23:00 +9:39
5:07 (5:07) 2:09 (7:16) 24:34 (31:50) 20:33 (52:23)
8. Maja Falk 57:19:00 +14:35
5:08 (5:08) 2:28 (7:36) 26:40 (34:16) 23:03 (57:19)
9. Outi Lahtinen 59:17:00 +16:33
6:37 (6:37) 2:31 (9:08) 28:46 (37:54) 21:23 (59:17)
10. Sarah Purvins 59:20:00 +16:36
6:39 (6:39) 2:31 (9:10) 28:46 (37:56) 21:24 (59:20)
11. Jennifer Rydell 59:53:00 +17:09
6:22 (6:22) 2:08 (8:30) 29:27 (37:57) 21:56 (59:53)
12. Ylva Kinnander matteus si 01:02:09 +19:25
8:26 (8:26) 2:21 (10:47) 31:06 (41:53) 20:16 (1:02:09)
13. Emma Fagerstedt 01:02:52 +20:08
6:59 (6:59) 2:44 (9:43) 30:45 (40:28) 22:24 (1:02:52)
14. Emma Ryman Fiskeby Board 01:03:38 +20:54
6:19 (6:19) 2:58 (9:17) 30:11 (39:28) 24:10 (1:03:38)
15. Alexandra Björklund 01:06:08 +23:24
7:59 (7:59) 2:44 (10:43) 31:49 (42:32) 23:36 (1:06:08)
16. Angela Norman 01:08:57 +26:13
8:03 (8:03) 3:07 (11:10) 32:04 (43:14) 25:43 (1:08:57)
17. Jennifer Carlsson Tjalve IF 01:09:09 +26:25
8:21 (8:21) 2:46 (11:07) 33:51 (44:58) 24:11 (1:09:09)
18. Louise Gottlind Vardagsstark 01:09:45 +27:01
7:44 (7:44) 2:58 (10:42) 33:11 (43:53) 25:52 (1:09:45)
19. Malin Ohlin 01:11:21 +28:37
8:05 (8:05) 3:16 (11:21) 33:58 (45:19) 26:02 (1:11:21)
20. Gesine Roth-Ljungman IK Akele 01:12:03 +29:19
10:02 (10:02) 3:25 (13:27) 34:34 (48:01) 24:02 (1:12:03)
21. Evelina Larsdotter 01:29:00 +46:16
9:31 (9:31) 3:01 (12:32) 43:21 (55:53) 33:07 (1:29:00)
22. Emeli Ydringer 01:29:10 +46:26
9:30 (9:30) 3:34 (13:04) 42:55 (55:59) 33:11 (1:29:10)
23. Jessica Lundberg IK NocOut.se 01:32:42 +49:58
10:11 (10:11) 4:13 (14:24) 43:35 (57:59) 34:43 (1:32:42)
24. Caroline Davidsson 01:32:46 +50:02
10:08 (10:08) 2:13 (12:21) 45:43 (58:04) 34:42 (1:32:46)
Elin Rosspher Felst.
– (–) – (11:42) 33:06 (44:48) 27:56 (1:12:44)
Lotta Pelling Felst.
– (–) – (11:56) 33:13 (45:09) 27:57 (1:13:06)
Herr (50 / 50) Tid Efter
1. Ville Johansson OK Kolmården 34:25:00
3:36 (3:36) 1:42 (5:18) 16:59 (22:17) 12:08 (34:25)
2. Anton Johansson OK Orion 34:33:00 +0:08
3:31 (3:31) 1:32 (5:03) 17:19 (22:22) 12:11 (34:33)
3. Ludvig Eriksson Kils OK 36:07:00 +1:42
3:49 (3:49) 1:45 (5:34) 17:38 (23:12) 12:55 (36:07)
4. Robbin Kantarp Finspångs AIK friidrott 36:16:00 +1:51
3:44 (3:44) 1:42 (5:26) 17:42 (23:08) 13:08 (36:16)
5. Leo Johansson OK Kolmården 36:52:00 +2:27
3:36 (3:36) 1:54 (5:30) 18:10 (23:40) 13:12 (36:52)
6. Henrik Pilvinge OK Kolmården 38:22:00 +3:57
4:05 (4:05) 1:46 (5:51) 18:45 (24:36) 13:46 (38:22)
7. Magnus Nordlander IK NocOut.se 38:43:00 +4:18
4:07 (4:07) 1:55 (6:02) 18:54 (24:56) 13:47 (38:43)
8. Peter Fagerström IK NocOut 38:54:00 +4:29
4:05 (4:05) 1:42 (5:47) 19:17 (25:04) 13:50 (38:54)
9. Maxime Bonneau IK Akele 39:36:00 +5:11
4:15 (4:15) 1:30 (5:45) 19:51 (25:36) 14:00 (39:36)
10. John Kinnander matteus si 40:06:00 +5:41
4:19 (4:19) 1:51 (6:10) 19:32 (25:42) 14:24 (40:06)
11. Conny Forsberg L100 IF 42:17:00 +7:52
4:30 (4:30) 2:06 (6:36) 20:31 (27:07) 15:10 (42:17)
12. John Gruväng Mikkeller Running Club 42:25:00 +8:00
4:35 (4:35) 2:01 (6:36) 20:49 (27:25) 15:00 (42:25)
13. Henning Färnström IK NocOut.se 42:38:00 +8:13
4:31 (4:31) 1:52 (6:23) 20:50 (27:13) 15:25 (42:38)
14. Thomas Gottlind Vardagsstark 42:46:00 +8:21
4:33 (4:33) 1:58 (6:31) 21:05 (27:36) 15:10 (42:46)
15. Henrik Göhl Mikkeller Running Club 42:58:00 +8:33
4:31 (4:31) 2:01 (6:32) 21:11 (27:43) 15:15 (42:58)
16. Oscar Grunder Ärla IF 43:20:00 +8:55
4:48 (4:48) 1:52 (6:40) 21:10 (27:50) 15:30 (43:20)
17. Per Åhlin IK NocOut.se 43:41:00 +9:16
4:52 (4:52) 2:04 (6:56) 21:04 (28:00) 15:41 (43:41)
18. Håkan Persson 44:19:00 +9:54
4:42 (4:42) 2:12 (6:54) 21:43 (28:37) 15:42 (44:19)
19. Daniel Henriksson 44:34:00 +10:09
5:02 (5:02) 1:51 (6:53) 21:21 (28:14) 16:20 (44:34)
20. Axel Cedervärn 44:57:00 +10:32
4:32 (4:32) 1:59 (6:31) 22:05 (28:36) 16:21 (44:57)
21. Anton Malm 45:50:00 +11:25
4:38 (4:38) 2:04 (6:42) 22:13 (28:55) 16:55 (45:50)
22. Jonny Eriksson Tjalve IF 46:42:00 +12:17
5:05 (5:05) 1:59 (7:04) 22:14 (29:18) 17:24 (46:42)
23. Johan Strömqvist SMHI IF 47:11:00 +12:46
5:16 (5:16) 2:04 (7:20) 23:19 (30:39) 16:32 (47:11)
24. Johan Lövdal Team Nordic Trail 47:16:00 +12:51
4:57 (4:57) 2:22 (7:19) 22:48 (30:07) 17:09 (47:16)
25. Patrik Ljungemyr IK NocOut.se 48:08:00 +13:43
5:03 (5:03) 2:03 (7:06) 23:42 (30:48) 17:20 (48:08)
26. Gunnar Melin OK Kolmården 48:13:00 +13:48
5:06 (5:06) 2:18 (7:24) 23:27 (30:51) 17:22 (48:13)
27. Jonas Rydström Kenyas Landslag 49:05:00 +14:40
5:21 (5:21) 2:27 (7:48) 23:44 (31:32) 17:33 (49:05)
28. Niklas Kinnander Matteus SI 49:24:00 +14:59
5:01 (5:01) 1:54 (6:55) 24:36 (31:31) 17:53 (49:24)
29. Magnus Sundström Team Baltazar 49:43:00 +15:18
4:44 (4:44) 2:13 (6:57) 24:19 (31:16) 18:27 (49:43)
30. Kristoffer Holgersson Snöveltorp 51:05:00 +16:40
6:06 (6:06) 1:38 (7:44) 26:21 (34:05) 17:00 (51:05)
31. Per Sjöstrand IK NocOut.se 51:11:00 +16:46
5:28 (5:28) 2:10 (7:38) 24:50 (32:28) 18:43 (51:11)
32. Daniel Björkert SMHI IF 51:17:00 +16:52
5:23 (5:23) 2:04 (7:27) 25:05 (32:32) 18:45 (51:17)
33. Anders Lagos 52:08:00 +17:43
5:31 (5:31) 2:18 (7:49) 25:28 (33:17) 18:51 (52:08)
34. Erik Claesson UT Kolmården 52:58:00 +18:33
6:34 (6:34) 2:14 (8:48) 26:03 (34:51) 18:07 (52:58)
35. Andreas Björklund IK NocOut.se 53:01:00 +18:36
5:32 (5:32) 2:15 (7:47) 24:45 (32:32) 20:29 (53:01)
36. Runar van Geffen Holland 54:09:00 +19:44
5:56 (5:56) 2:07 (8:03) 26:02 (34:05) 20:04 (54:09)
37. Lars Pettersson IK NocOut.se 55:42:00 +21:17
6:18 (6:18) 2:23 (8:41) 26:05 (34:46) 20:56 (55:42)
38. Erik Engström OK Kolmården 56:44:00 +22:19
6:06 (6:06) 2:04 (8:10) 27:13 (35:23) 21:21 (56:44)
39. Håkan Linder Tjalve IF 57:10:00 +22:45
6:15 (6:15) 2:23 (8:38) 27:29 (36:07) 21:03 (57:10)
40. Mikael Henriksson IK NocOut.se 57:56:00 +23:31
5:35 (5:35) 1:53 (7:28) 29:47 (37:15) 20:41 (57:56)
41. Johan Trobeck 59:50:00 +25:25
7:06 (7:06) 2:20 (9:26) 28:23 (37:49) 22:01 (59:50)
42. Daniel Haavisto IK NocOut.se 01:00:17 +25:52
6:30 (6:30) 2:30 (9:00) 30:01 (39:01) 21:16 (1:00:17)
43. André Palmborg IK NocOut.se 01:00:49 +26:24
5:26 (5:26) 2:10 (7:36) 29:36 (37:12) 23:37 (1:00:49)
44. Björn Petterson UT Kolmården 01:02:11 +27:46
6:33 (6:33) 2:53 (9:26) 30:19 (39:45) 22:26 (1:02:11)
45. Jonas Broman 01:02:21 +27:56
6:09 (6:09) 2:24 (8:33) 30:26 (38:59) 23:22 (1:02:21)
46. Anders Bengtsson 01:03:35 +29:10
6:38 (6:38) 2:48 (9:26) 29:48 (39:14) 24:21 (1:03:35)
47. Sven Andersson IK Akele 01:05:49 +31:24
10:09 (10:09) 2:57 (13:06) 29:59 (43:05) 22:44 (1:05:49)
48. Christoffer Teske 01:09:09 +34:44
8:21 (8:21) 2:45 (11:06) 33:52 (44:58) 24:11 (1:09:09)
49. David Bayerl Team Baltazar 01:10:34 +36:09
7:19 (7:19) 3:18 (10:37) 34:20 (44:57) 25:37 (1:10:34)
Simon Kuronen Linghem Multisport Felst.
– (–) – (–) – (27:02) 15:21 (42:23)